Aasta piirväärtus (ICRP) to Nanosieverti tunnis

Mõõtühiku kategooria:         

Algväärtus:
Lähteühik:
Sihtühik:
  Arvud teaduskujul

Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Aasta+piirvaeaertus++ICRP+mootuehikuks+Nanosieverti+tunnis.phpTeisenda Aasta piirväärtus (ICRP) mõõtühikuks Nanosieverti tunnis (Aasta piirväärtus (ICRP) mõõtühikuks nSv/h):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Kiirgusdoos'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Aasta piirväärtus (ICRP)'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Nanosieverti tunnis [nSv/h]'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '734 Aasta piirväärtus (ICRP)'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühendit. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Kiirgusdoos'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '10 Aasta piirväärtus (ICRP) na nSv/h' või '74 Aasta piirväärtus (ICRP) to nSv/h' või '91 Aasta piirväärtus (ICRP) -> Nanosieverti tunnis' või '60 Aasta piirväärtus (ICRP) = nSv/h' või '74 Aasta piirväärtus (ICRP) na Nanosieverti tunnis' või '35 Aasta piirväärtus (ICRP) to Nanosieverti tunnis'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(42 * 98) Aasta piirväärtus (ICRP)'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '734 Aasta piirväärtus (ICRP) + 2202 Nanosieverti tunnis' või '19mm x 15cm x 21dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 1,649 797 515 851 ×1025. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 25 ja tegelik arv, siin 1,649 797 515 851. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 1,649 797 515 851 E+25. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 16 497 975 158 510 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.


Mõõtühikute kalkulaator, mida on võimalik muu hulgas kasutada Aasta piirväärtus (ICRP) mõõtühikuks Nanosieverti tunnis teisendamiseks: 1 Aasta piirväärtus (ICRP) = 2 281,542 322 610 1 Nanosieverti tunnis [nSv/h]