Binaarsüsteem (alus on 2) to Kümnendsüsteem (alus on 10)

   


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Binaarsuesteem+alus+on+2+mootuehikuks+Kuemnendsuesteem+alus+on+10.phpTeisenda Binaarsüsteem (alus on 2) mõõtühikuks Kümnendsüsteem (alus on 10) (Arvusüsteemid):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Arvusüsteemid'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), ruutjuur (√), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Binaarsüsteem (alus on 2)'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Kümnendsüsteem (alus on 10)'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '73 Binaarsüsteem (alus on 2)'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühendit. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Arvusüsteemid'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '10 Binaarsüsteem (alus on 2) na Kümnendsüsteem (alus on 10)' või '82 Binaarsüsteem (alus on 2) to Kümnendsüsteem (alus on 10)' või '64 Binaarsüsteem (alus on 2) -> Kümnendsüsteem (alus on 10)' või '19 Binaarsüsteem (alus on 2) = Kümnendsüsteem (alus on 10)'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(10 * 64) Binaarsüsteem (alus on 2)'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '1 Binaarsüsteem (alus on 2) + 55 Kümnendsüsteem (alus on 10)' või '19mm x 73cm x 28dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 5,066 790 077 349 ×1020. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 20 ja tegelik arv, siin 5,066 790 077 349. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 5,066 790 077 349 E+20. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 506 679 007 734 900 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.