Binaarsüsteem (alus on 2) to Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16)

   


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Binaarsuesteem+alus+on+2+mootuehikuks+Kuueteistkuemnendsuesteem+alus+on+16.phpKui palju on Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16) ühes Binaarsüsteem (alus on 2)?

Mõõtühikute kalkulaator, mida on võimalik muu hulgas kasutada Binaarsüsteem (alus on 2) mõõtühikuks Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16) teisendamiseks.Teisenda Binaarsüsteem (alus on 2) mõõtühikuks Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16) (Binaarsüsteem (alus on 2) mõõtühikuks hex):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Arvusüsteemid'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Binaarsüsteem (alus on 2)'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16) [hex]'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '194 Binaarsüsteem (alus on 2)'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühendit. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Arvusüsteemid'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '92 Binaarsüsteem (alus on 2) na hex' või '29 Binaarsüsteem (alus on 2) to hex' või '47 Binaarsüsteem (alus on 2) -> Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16)' või '8 Binaarsüsteem (alus on 2) = hex' või '20 Binaarsüsteem (alus on 2) na Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16)' või '12 Binaarsüsteem (alus on 2) to Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16)'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(5 * 16) Binaarsüsteem (alus on 2)'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '194 Binaarsüsteem (alus on 2) + 582 Kuueteistkümnendsüsteem (alus on 16)' või '94mm x 60cm x 83dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 2,964 197 503 89×1022. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 22 ja tegelik arv, siin 2,964 197 503 89. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 2,964 197 503 89E+22. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 29 641 975 038 900 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.