Dekaherts to Gigaherts

   

  Arvud teaduskujul


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Dekaherts+mootuehikuks+Gigaherts.phpTeisenda Dekaherts mõõtühikuks Gigaherts (daHz mõõtühikuks GHz):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Sagedus'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), ruutjuur (√), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Dekaherts [daHz]'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Gigaherts [GHz]'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '900 Dekaherts'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühenditnäiteks 'Dekaherts' või 'daHz'. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Sagedus'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '21 daHz na GHz' või '75 daHz to GHz' või '34 Dekaherts -> Gigaherts' või '20 daHz = GHz' või '60 Dekaherts na GHz' või '78 daHz na Gigaherts' või '17 Dekaherts to Gigaherts'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(53 * 17) daHz'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '900 Dekaherts + 2700 Gigaherts' või '83mm x 5cm x 48dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 3,702 046 386 064 5×1026. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 26 ja tegelik arv, siin 3,702 046 386 064 5. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 3,702 046 386 064 5E+26. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 370 204 638 606 450 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.