Millisieverti tunnis to Aasta piirväärtus (ICRP)

   

  Arvud teaduskujul


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Millisieverti+tunnis+mootuehikuks+Aasta+piirvaeaertus++ICRP.phpTeisenda Millisieverti tunnis mõõtühikuks Aasta piirväärtus (ICRP) (mSv/h mõõtühikuks Aasta piirväärtus (ICRP)):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Kiirgusdoos'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), ruutjuur (√), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Millisieverti tunnis [mSv/h]'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Aasta piirväärtus (ICRP)'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '324 Millisieverti tunnis'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühenditnäiteks 'Millisieverti tunnis' või 'mSv/h'. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Kiirgusdoos'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '75 mSv/h na Aasta piirväärtus (ICRP)' või '10 mSv/h to Aasta piirväärtus (ICRP)' või '6 Millisieverti tunnis -> Aasta piirväärtus (ICRP)' või '79 mSv/h = Aasta piirväärtus (ICRP)' või '28 Millisieverti tunnis na Aasta piirväärtus (ICRP)' või '25 Millisieverti tunnis to Aasta piirväärtus (ICRP)'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(48 * 14) mSv/h'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '324 Millisieverti tunnis + 972 Aasta piirväärtus (ICRP)' või '76mm x 61cm x 29dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 2,313 778 991 290 3×1030. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 30 ja tegelik arv, siin 2,313 778 991 290 3. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 2,313 778 991 290 3E+30. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 2 313 778 991 290 300 000 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.