Pööret minutis to Kraadi/s

Mõõtühiku kategooria:         

Algväärtus:
Lähteühik:
Sihtühik:
  Arvud teaduskujul

Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Poeoeret+minutis+mootuehikuks+Kraadi+s.phpTeisenda Pööret minutis mõõtühikuks Kraadi/s (rpm mõõtühikuks Kraadi/s):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Pöörlemiskiirus'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Pööret minutis [rpm]'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Kraadi/s'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '468 Pööret minutis'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühenditnäiteks 'Pööret minutis' või 'rpm'. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Pöörlemiskiirus'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '19 rpm na Kraadi/s' või '31 rpm to Kraadi/s' või '30 Pööret minutis -> Kraadi/s' või '56 rpm = Kraadi/s' või '17 Pööret minutis na Kraadi/s' või '17 Pööret minutis to Kraadi/s'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(36 * 73) rpm'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '468 Pööret minutis + 1404 Kraadi/s' või '8mm x 52cm x 65dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 2,203 780 844 143 1×1027. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 27 ja tegelik arv, siin 2,203 780 844 143 1. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 2,203 780 844 143 1E+27. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 2 203 780 844 143 100 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.


Kui palju on Kraadi/s ühes Pööret minutis?

1 Pööret minutis [rpm] = 6 Kraadi/s - Mõõtühikute kalkulaator, mida on võimalik muu hulgas kasutada Pööret minutis mõõtühikuks Kraadi/s teisendamiseks.