Radiaan to Detsiradiaan

   

  Arvud teaduskujul


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Radiaan+mootuehikuks+Detsiradiaan.phpKui palju on Detsiradiaan ühes Radiaan?

1 Radiaan [rad] = 10 Detsiradiaan [drad] - Mõõtühikute kalkulaator, mida on võimalik muu hulgas kasutada Radiaan mõõtühikuks Detsiradiaan teisendamiseks.Teisenda Radiaan mõõtühikuks Detsiradiaan (rad mõõtühikuks drad):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Nurk'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Radiaan [rad]'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Detsiradiaan [drad]'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '131 Radiaan'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühenditnäiteks 'Radiaan' või 'rad'. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Nurk'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '3 rad na drad' või '36 rad to drad' või '92 Radiaan -> Detsiradiaan' või '98 rad = drad' või '2 Radiaan na drad' või '48 rad na Detsiradiaan' või '36 Radiaan to Detsiradiaan'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(90 * 71) rad'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '131 Radiaan + 393 Detsiradiaan' või '94mm x 50cm x 44dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 1,140 149 372 340 7×1030. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 30 ja tegelik arv, siin 1,140 149 372 340 7. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 1,140 149 372 340 7E+30. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 1 140 149 372 340 700 000 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.