Tuhat BTU-d to Petadžaul

   

  Arvud teaduskujul


Otselink sellele kalkulaatorile:
https://www.teisenda-uhikuid.info/teisenda+Tuhat+BTU-d+mootuehikuks+Petadzaul.phpTeisenda Tuhat BTU-d mõõtühikuks Petadžaul (MBtu mõõtühikuks PJ):

  1. Vali loendist sobiv kategooria, näiteks 'Energia'.
  2. Järgmiseks sisesta väärtus, mida soovid teisendada. Aritmeetika põhitoimingud: liitmine (+), lahutamine (-), korrutamine (*, x), jagamine (/, :, ÷), aste (^), ruutjuur (√), sulud ja π (pii) on kõik selles punktis lubatud.
  3. Valikute loendist vali üksus, mis vastab väärtusele, mida soovite teisendada, näiteks 'Tuhat BTU-d [MBtu]'.
  4. Lõpuks vali ühik, millesse sa soovid väärtuse teisendada, näiteks 'Petadžaul [PJ]'.
  5. Vastuse ilmudes on alati võimalik see ümardada teatud arvu kümnendkohtadeni.


Selle kalkulaatoriga on võimalik teisendada väärtus koos algse mõõtühikuga, näiteks '177 Tuhat BTU-d'. Seda tehes võib kasutada ühiku täielikku nimetust või selle lühenditnäiteks 'Tuhat BTU-d' või 'MBtu'. Seejärel määrab kalkulaator teisendatava mõõtühiku kategooria, näiteks 'Energia'. Pärast seda teisendab see sisestatud väärtuse kõikidessee talle teadaolevatesse sobivatesse ühikutesse. Saadud loendist leiate kindlasti ka selle teisenduse, mida te algselt otsisite. Teisendatava väärtuse võib sisestada ka järgmiselt: '81 MBtu na PJ' või '99 MBtu to PJ' või '10 Tuhat BTU-d -> Petadžaul' või '75 MBtu = PJ' või '99 Tuhat BTU-d na PJ' või '68 MBtu na Petadžaul' või '83 Tuhat BTU-d to Petadžaul'. Selle alternatiivi puhul arvutab kalkulaator välja kohe, millisesse ühikusse algne väärtus teisendatakse. Sõltumata sellest, millist neist võimalustest kasutatakse, säästab see tülikast nimekirja otsingust paljude kategooriate ja lugematute toetatud ühikute hulgast. Kogu see töö tehakse meie eest kalkulaatori poolt ning see võtab vaid murdosa sekundist.

Lisaks võimaldab kalkulaator kasutada matemaatilisi väljendeid. Selle tulemusena ei saa mitte ainult numbreid üksteisega võrrelda, näiteks '(36 * 94) MBtu'. Erinevaid mõõtühikuid võib teisendamisel samuti omavahel otseselt siduda. See võib näiteks välja näha nii: '177 Tuhat BTU-d + 531 Petadžaul' või '11mm x 23cm x 27dm = ? cm^3'. Sellisel viisil kombineeritud mõõtühikud peavad mõistagi sobima kokku ja olema vastavas kombinatsioonis mõistlikud.

Kui valiku märk on pandud 'Arvud teaduskujul' juurde, kuvatakse vastus eksponentkujul. Näiteks 4,808 651 931 549 9×1031. Sellise esitusviisi puhul segmenteeritakse number eksponendiks, siin 31 ja tegelik arv, siin 4,808 651 931 549 9. Seadmete puhul, kus numbrite kuvamise võimalused on piiratud, näiteks taskuarvutid, leiab ka numbrite kirjutamise viisi 4,808 651 931 549 9E+31. Eelkõige muudab see väga suured ja väga väikesed arvud kergemini loetavaks. Kui seda valikut ei ole tehtud, antakse tulemuseks tavaline numbrite kirjutamise viis. Ülaltoodud näite puhul näeks see välja 48 086 519 315 499 000 000 000 000 000 000. Sõltumata tulemuste esitamisest on selle kalkulaatori maksimaalne täpsus 14 kohta. See peaks olema enamiku rakenduste jaoks piisavalt täpne.